Pokaż/Ukryj opcje strony

10 zł 125-lecie działalności Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Dostępność: Do 25%
Cena brutto: 140,00 PLN Cena netto: 113,82 PLN
Nominał: 10 zł

Opis produktu

Awers:


centralnie płaszczyzna wyodrębniona przez zarys budynku Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Na niej wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w. Poniżej napis: RZECZPOSPOLITA / POLSKA 2018, a pod nim napis: 10 ZŁ. Z lewej strony wizerunek Stanisława Wyspiańskiego, będący transpozycją autoportretu malarza. Na jego tle, wzdłuż dolnej krawędzi monety półkolem napis: STANISŁAW WYSPIAŃSKI. Z prawej strony i w górnej części fragment kurtyny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie autorstwa Henryka Siemiradzkiego, przedstawiający alegoryczne postacie Natchnienia kojarzącego Piękno z Prawdą.


Rewers:


centralnie wizerunek fragmentu fasady budynku Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie z widoczną kopułą i zarysem jego dalszej części. Wokół wyodrębniona płaszczyzna z napisem u góry: 125-LECIE DZIAŁALNOŚCI TEATRU, u dołu: IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KRAKOWIE.


 


Informacje dodatkowe:


postać handlowa: tekturowe pudełko


certyfikat: tak

Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi 7 dni

Dane produktu

Rok emisji
2018
Temat emisyjny
10 zł 125-lecie działalności Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Wielkość emisji do
15000
Kod produktu
KOLBSO-524
Stop
Ag 925
Stop/stempel – dodatkowe informacje
lustrzany
Wymiary [mm]
40,00 X 26,00 mm
Masa [g]
14,14

NBP gwarantuje, że wszystkie wartości kolekcjonerskie oferowane w sklepie internetowym Kolekcjoner są fabrycznie nowe oraz wolne od nieakceptowalnych wad fizycznych i prawnych.