Pokaż/Ukryj opcje strony

10 zł 200. rocznica utworzenia Uniwersytetu Warszawskiego

Dostępność: Do 25%
Cena brutto: 110,00 PLN Cena netto: 89,43 PLN
Nominał: 10 zł

Opis produktu

Awers: u góry wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Nad orłem półkolem napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA i po oddzielającej perełce oznaczenie roku emisji: 2016. Z lewej strony logo obchodów 200. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Warszawskiego – napis: UW i prostopadle napis: 200. Z prawej strony u dołu wyodrębniona płaszczyzna; w jej górnej części poziomo hasło obchodów: Dwa stulecia / Dobry początek. W dolnej części płaszczyzny, przy krawędzi monety, napis: 10 ZŁ. Pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w.

Rewers: w centralnej części stylizowany fragment wejścia do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie z wizerunkiem otwartej księgi z napisem: HINC OMNIA, z prawej strony, i z wizerunkiem godła Uniwersytetu Warszawskiego, z lewej strony. W otoku napis: 200. ROCZNICA UTWORZENIA UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

Informacje dodatkowe:
• postać handlowa: tekturowe pudełko
• certyfikat: tak

Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi 7 dni

Dane produktu

Rok emisji
2016
Temat emisyjny
200. rocznica utworzenia Uniwersytetu Warszawskiego
Wielkość emisji do
20000
Kod produktu
KOLBSO-475
Stop
Ag 925
Stop/stempel – dodatkowe informacje
lustrzany
Wymiary [mm]
32,00
Masa [g]
14,14

NBP gwarantuje, że wszystkie wartości kolekcjonerskie oferowane w sklepie internetowym Kolekcjoner są fabrycznie nowe oraz wolne od nieakceptowalnych wad fizycznych i prawnych.

Polecane produkty