Pokaż/Ukryj opcje strony

10 zł Wielcy polscy ekonomiści - Mikołaj Kopernik

Dostępność: Do 25%
Cena brutto: 120,00 PLN Cena netto: 97,56 PLN
Nominał: 10 zł

Opis produktu

Awers

Z lewej strony na wyodrębnionej płaszczyźnie w kształcie koła, fragment traktatu "Monetae cudendae ratio"; na jego tle, w środkowej części, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej; z prawej strony orła, półkolem, u góry oznaczenie roku emisji: 2017, w dolnej części napis: 10 zł. Wzdłuż prawego brzegu monety półkolem napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA. Z prawej strony, częściowo na tle wyodrębnionej płaszczyzny, trzy zachodzące na siebie okręgi z symbolami chemicznymi złota, miedzi i srebra: Au, Cu, Ag. Pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w.


Rewers

Z prawej strony na wyodrębnionej płaszczyźnie w kształcie koła, portret z profilu Mikołaja Kopernika trzymającego w dłoni monetę; z lewej strony u góry półkolem napis: 1473-1543. Wzdłuż lewego brzegu monety półkolem napis: ROZPRAWA O BICIU MONETY; pod nim półkolem napis: MIKOŁAJ KOPERNIK; w tle napisów fragment traktatu "Monetae cudendae ratio".


Informacje dodatkowe


  • postać handlowa: tekturowe pudełko

  • certyfikat: tak

  • numer tematu w ramach serii: pierwszy

Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi 7 dni

Dane produktu

Rok emisji
2017
Temat emisyjny
Wielcy polscy ekonomiści - Mikołaj Kopernik
Wielkość emisji do
15000
Kod produktu
KOLBSO-491
Stop
Ag 925
Stop/stempel – dodatkowe informacje
lustrzany
Średnica [mm]
32,00
Masa [g]
14,14

NBP gwarantuje, że wszystkie wartości kolekcjonerskie oferowane w sklepie internetowym Kolekcjoner są fabrycznie nowe oraz wolne od nieakceptowalnych wad fizycznych i prawnych.