Pokaż/Ukryj opcje strony

20 zł Polscy Malarze XIX/XX w. - Olga Boznańska

Dostępność: Do 25%
Cena brutto: 185,00 PLN Cena netto: 150,41 PLN
Nominał: 20 zł

Opis produktu

Awers


Transpozycja fragmentu obrazu Olgi Boznańskiej „Dziewczynka z chryzantemami”. W tle nieregularne plamy nawiązujące do sposobu kształtowania przez artystkę faktury malarskiej. U dołu, z prawej strony, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Wokół orła, od dołu, poprzedzony perełką i napisem: 20 ZŁ, napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA 2016. Pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w.


Rewers


Z prawej strony transpozycja fragmentu autoportretu Olgi Boznańskiej. W tle z lewej strony – fragment palety nawiązującej kształtem do jednej z zachowanych palet malarki. Na tle palety z lewej strony u góry napis: 1865-1940, u dołu częściowo na tle palety i autoportretu odwzorowanie sygnatury malarki. Na dole z prawej strony wizerunek palety malarskiej i trzech pędzli. Na palecie farby: czerwona, żółta, zielona i niebieska.


Postać handlowa


Tekturowe pudełko Temat w serii: 13/15

Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi 7 dni

Dane produktu

Rok emisji
2016
Temat emisyjny
Polscy Malarze XIX/XX w. - Olga Boznańska
Wielkość emisji do
20000
Kod produktu
KOLBSO-482
Stop
Ag 925
Stop/stempel – dodatkowe informacje
lustrzany z tampondrukiem
Średnica [mm]
40,0 X 28,0
Masa [g]
28,28

NBP gwarantuje, że wszystkie wartości kolekcjonerskie oferowane w sklepie internetowym Kolekcjoner są fabrycznie nowe oraz wolne od nieakceptowalnych wad fizycznych i prawnych.