Pokaż/Ukryj opcje strony

5 zł 250. rocznica założenia Mennicy Warszawskiej

Dostępność: Do 25%
Cena brutto: 190,00 PLN Cena netto: 154,47 PLN
Nominał: 5 zł

Opis produktu

Awers:

w centralnej części, na wyodrębnionej płaszczyźnie w kształcie koła, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Pod orłem z prawej strony znak mennicy: m / w. W otoku, na wyodrębnionej płaszczyźnie, napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA oraz w dolnej części półkolem oznaczenie roku emisji: 2016, poprzedzone i zakończone perełką. Z lewej strony monety wizerunek Zamku Królewskiego w Warszawie, z prawej strony wizerunek siedzącej bogini Minerwy trzymającej owalną tarczę, na tle wyodrębnionej płaszczyzny w kształcie koła z pionowymi liniami. U góry tej płaszczyzny półkolem stylizowany napis: 1766 2016, rozdzielony pionową kreską; u dołu, w owalu, monogram króla Stanisława Augusta Poniatowskiego; powyżej monogramu, z lewej strony historyczne znaki mennicy: WM i Kościesza, z prawej strony współczesny znak mennicy: m / w i historyczny: MW. Przy krawędziach monety, u góry i u dołu oraz z lewej i z prawej strony, stylizowane liście dębu i wawrzynu.


Rewers:

w centralnej części, na wyodrębnionej płaszczyźnie w kształcie koła, napis: 5, u dołu półkolem napis: ZŁOTYCH; u góry, z lewej i prawej strony, wyodrębnione płaszczyzny z pionowymi i poziomymi liniami i liśćmi dębu. Powyżej wyodrębnionej płaszczyzny w kształcie koła popiersie z profilu Stanisława Augusta Poniatowskiego. Po bokach wizerunku króla, wzdłuż lewej krawędzi monety napis: 250. ROCZNICA / ZAŁOŻENIA, wzdłuż prawej krawędzi napis: MENNICY / WARSZAWSKIEJ – całość na tle pionowych linii. U dołu wizerunek prasy do bicia monet z tarczą herbową Stanisława Augusta Poniatowskiego; powyżej fragment wieńca z liści dębu i wawrzynu oplecionego wstęgą z napisem: PRO FIDE GREGE ET LEGE


Informacje dodatkowe:  • postać handlowa: tekturowe pudełko

  • certyfikat: tak

Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi 7 dni

Dane produktu

Rok emisji
2016
Temat emisyjny
250. rocznica założenia Mennicy Warszawskiej
Wielkość emisji do
35000
Kod produktu
KOLBSO-473
Stop
Ag 925
Stop/stempel – dodatkowe informacje
lustrzany oraz selektywne złocenie i selektywne oksydowanie
Średnica [mm]
40,00 X 40,00
Masa [g]
28,28

NBP gwarantuje, że wszystkie wartości kolekcjonerskie oferowane w sklepie internetowym Kolekcjoner są fabrycznie nowe oraz wolne od nieakceptowalnych wad fizycznych i prawnych.