Pokaż/Ukryj opcje strony

50 zł Jan Paweł II

Dostępność: Do 100%
Cena brutto: 90,00 PLN Cena netto: 73,17 PLN
Nominał: 50 zł

Opis produktu

Strona przednia: portret Jana Pawła II z krzyżem pasterskim na tle globu ziemskiego, co symbolizuje uniwersalność pontyfikatu. Papież, ubrany w szaty pontyfikalne, wykonuje gest pozdrowienia. W ręku trzyma pastorał jako symbol władzy papieskiej. W prawym dolnym rogu banknotu napis: „Jan Paweł II” oraz data pontyfikatu „16 X 1978 – 2 IV 2005”.

Strona odwrotna: epizod, który miał miejsce w trakcie Mszy Świętej inaugurującej pontyfikat Jana Pawła II, obrazujący szczególny związek papieża z kardynałem Stefanem Wyszyńskim: podczas składania tzw. homagium przez kardynała Jan Paweł podniósł się i w pamiętnym geście wyraził swój szacunek dla Prymasa Polski. Po prawej stronie tej sceny cytat z Listu do Polaków: „Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego papieża Polaka [...], gdyby nie było Twojej wiary, nie cofającej się przed więzieniem i cierpieniem, Twojej heroicznej nadziei [...]” Pod cytatem faksymile podpisu papieża oraz data wypowiedzenia tych słów – 23.10.1978. Pod tekstem kontur klasztoru na Jasnej Górze. Pod sylwetkami obydwu postaci na wstęgach dewiza biskupia każdego z nich: Jana Pawła II – „Totus Tuus” oraz kardynała Wyszyńskiego – „Soli Deo”.
Na znaku wodnym herb papieski, na obydwu stronach banknotu - motyw kluczy Piotrowych spiętych sznurem.
Informacje dodatkowe:
Postać handlowa: obwoluta

Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi 7 dni

Dane produktu

Rok emisji
2006
Temat emisyjny
Jan Paweł II
Wielkość emisji do
2000000
Kod produktu
KOLBAB-001
Długość [mm]
144
Szerokość [mm]
72
Wymiary [mm]
144x72 mm

NBP gwarantuje, że wszystkie wartości kolekcjonerskie oferowane w sklepie internetowym Kolekcjoner są fabrycznie nowe oraz wolne od nieakceptowalnych wad fizycznych i prawnych.