Pokaż/Ukryj opcje strony

Historia Monety Polskiej, 20 zł boratynka, tymf Jana Kazimierza

Dostępność: Do 25%
Cena brutto: 180,00 PLN Cena netto: 146,34 PLN
Nominał: 20 zł

Opis produktu

Awers:


z prawej strony stylizowany rewers tymfa: pod koroną czteropolowa tarcza z herbami Królestwa Polskiego i Litwy oraz w dolnej części z napisem: XXX GRO / ·POL· i pośrodku godłem Wazów, Snopkiem; po bokach tarczy litery: A – T, wokół tarczy, w otoku, widoczny częściowo napis: MONET:NOV:ARG:REG:POL·1663. U dołu z lewej strony, na wyodrębnionej płaszczyźnie w kształcie koła, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, w otoku napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA i, po oddzielającej perełce, oznaczenie roku emisji: 2018; poniżej orła napis: 20 ZŁ oraz pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w. W tle z lewej strony fragment kościoła kamedułów w Wigrach.


Rewers:


z lewej strony stylizowany awers szeląga z wizerunkiem popiersia Jana Kazimierza w wieńcu laurowym, zwróconego w prawą stronę; półkolem – z lewej strony napis: IOAN·, z prawej strony napis: CAS·REX i w dolnej części napis: T·L·B. Z prawej strony u dołu, częściowo przysłonięty wizerunkiem szeląga, fragment stylizowanego awersu tymfa z monogramem: ICR pod koroną, wokół monogramu w dwóch okręgach częściowo widoczne napisy: DAT:PRETIVM:SERVATA:SALVS / POTIORQ3· METALLO EST·. Wzdłuż krawędzi monety, od lewej strony ku górze, półkolem napis: BORATYNKA, TYMF JANA KAZIMIERZA.


Postać handlowa: 


moneta srebrna w tekturowym pudełku


certyfikat - tak


temat w serii: 13 / 20

Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi 7 dni

Dane produktu

Rok emisji
2018
Temat emisyjny
Historia Monety Polskiej - 20 zł boratynka, tymf Jana Kazimierza
Wielkość emisji do
18000
Kod produktu
KOLBSO-516
Stop
Ag 925
Stop/stempel – dodatkowe informacje
lustrzany, selektywne platerowanie miedzią
Średnica [mm]
38,61
Masa [g]
28,28

NBP gwarantuje, że wszystkie wartości kolekcjonerskie oferowane w sklepie internetowym Kolekcjoner są fabrycznie nowe oraz wolne od nieakceptowalnych wad fizycznych i prawnych.

Polecane produkty