Pokaż/Ukryj opcje strony

Historia Monety Polskiej, 20 zł szeląg, talar Stefana Batorego

Dostępność: Do 25%
Cena brutto: 180,00 PLN Cena netto: 146,34 PLN
Nominał: 20 zł

Opis produktu

Awers:


centralnie, na wyodrębnionej płaszczyźnie, stylizowany awers talara z półpostacią Stefana Batorego w koronie i zbroi, z berłem w dłoni, zwróconego w prawą stronę; po bokach wizerunku króla oznaczenie roku: 15-80; z prawej strony półkolem, częściowo zakryty, napis: +STEPHANVS. U dołu z prawej strony, na płaszczyźnie w kształcie koła, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, w otoku napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA i, po oddzielającej perełce, oznaczenie roku emisji: 2016; poniżej orła napis: 20 ZŁ oraz, pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w.


Rewers:


centralnie, na wyodrębnionej płaszczyźnie, stylizowany wizerunek rewersu talara Stefana Batorego, z wizerunkiem orła w koronie z tarczą herbową rodu Batorych na piersi; z prawej strony półkolem, częściowo zakryty, napis: MAG+DVX+LITVA. Z prawej strony u dołu wizerunek fragmentu awersu szeląga Stefana Batorego z ozdobną literą: S pod koroną; u góry na tle korony i litery tarcza herbowa rodu Batorych; w otoku, częściowo zakryty, napis: STEPHA·D·G·REX·POL. Wzdłuż prawej krawędzi monety, od góry ku dołowi, półkolem napis: SZELĄG, TALAR STEFANA BATOREGO.


Postać handlowa:


moneta srebrna w tekturowym pudełku Certyfikat - tak Temat w serii: 10 / 20

Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi 7 dni

Dane produktu

Rok emisji
2016
Temat emisyjny
Historia Monety Polskiej, 20 zł szeląg, talar Stefana Batorego
Wielkość emisji do
20000
Kod produktu
KOLBSO-485
Stop
Ag 925
Stop/stempel – dodatkowe informacje
lustrzany
Średnica [mm]
38,61
Masa [g]
28,28

NBP gwarantuje, że wszystkie wartości kolekcjonerskie oferowane w sklepie internetowym Kolekcjoner są fabrycznie nowe oraz wolne od nieakceptowalnych wad fizycznych i prawnych.

Polecane produkty