Pokaż/Ukryj opcje strony

Historia Monety Polskiej, 20 zł talar Władysława IV

Dostępność: Do 25%
Cena brutto: 170,00 PLN Cena netto: 138,21 PLN
Nominał: 20 zł

Opis produktu

Awers:


z prawej strony stylizowany wizerunek Władysława IV na koniu. U dołu z lewej strony, na wyodrębnionej płaszczyźnie w kształcie koła, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, w otoku napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA i, po oddzielającej perełce, oznaczenie roku emisji: 2017; poniżej orła napis: 20 ZŁ oraz pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w. W tle stylizowany rewers talara Władysława IV; pod widoczną częściowo koroną dziewięciopolowa tarcza z herbami Polski, Litwy, Szwecji i Gotlandii oraz pośrodku godłem Wazów, Snopkiem; wokół tarczy widoczny częściowo, stylizowany, zdobiony łańcuch z Orderem Złotego Runa.


Rewers:


centralnie stylizowany awers talara Władysława IV z wizerunkiem popiersia króla z profilu, w koronie, w bogato zdobionej szacie, zwróconego w prawą stronę; z prawej strony wizerunku króla półkolem fragment napisu: VLA·IIII·D:G:REX:POL. Wzdłuż lewej krawędzi monety, od dołu ku górze, półkolem napis: TALAR WŁADYSŁAWA IV.


Postać handlowa: 


moneta srebrna w tekturowym pudełku


certyfikat - tak


temat w serii: 12 / 20

Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi 7 dni

Dane produktu

Rok emisji
2017
Temat emisyjny
Historia Monety Polskiej, 20 zł talar Władysława IV
Wielkość emisji do
18000
Kod produktu
KOLBSO-504
Stop
Ag 925
Stop/stempel – dodatkowe informacje
lustrzany
Wymiary [mm]
38,61
Masa [g]
28,28

NBP gwarantuje, że wszystkie wartości kolekcjonerskie oferowane w sklepie internetowym Kolekcjoner są fabrycznie nowe oraz wolne od nieakceptowalnych wad fizycznych i prawnych.

Polecane produkty