Pokaż/Ukryj opcje strony

10 zł 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Dostępność: Do 25%
Cena brutto: 120,00 PLN Cena netto: 97,56 PLN
Nominał: 10 zł

Opis produktu

Awers:


u góry, z prawej strony wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w. Z lewej strony napis: Deo / et / Patriae, będący dewizą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Wokół krawędzi monety wyodrębniona płaszczyzna, na jej tle od lewej strony ku górze napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA 2019. Częściowo na tle wyodrębnionej płaszczyzny liczba: 100, utworzona z cyfr oddzielonych od siebie i umiejscowionych nieregularnie: z  lewej strony, na dole i z prawej strony. Pod cyfrą: 1, w dolnej części z lewej strony, napis: 10 / ZŁ.


Rewers:


centralnie stylizowane popiersie księdza Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego rektora uczelni, w stroju duchownego z dystynktorium kanonickim. W tle popiersia, z lewej i prawej strony, stylizowane logotypy ośmiu wydziałów uczelni. W otoku napis: 100-LECIE KATOLICKIEGO UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO, pod nim na górze od lewej strony, półkolem napis: ks. IDZI BENEDYKT RADZISZEWSKI.Postać handlowa:


moneta srebrna w tekturowym pudełku,
certyfikat - tak

Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi 7 dni

Dane produktu

Rok emisji
2019
Temat emisyjny
10 zł 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Wielkość emisji do
15000
Kod produktu
KOLBSO-529
Stop
Ag 925
Stop/stempel – dodatkowe informacje
lustrzany
Średnica [mm]
32,00
Masa [g]
14,14

NBP gwarantuje, że wszystkie wartości kolekcjonerskie oferowane w sklepie internetowym Kolekcjoner są fabrycznie nowe oraz wolne od nieakceptowalnych wad fizycznych i prawnych.