Pokaż/Ukryj opcje strony

Historia Monety Polskiej, 20 zł Grosz Kazimierza Wielkiego

Dostępność: Do 25%
Cena brutto: 175,00 PLN Cena netto: 142,28 PLN
Nominał: 20 zł

Opis produktu

Awers: z lewej strony, na wyodrębnionej płaszczyźnie, stylizowany wizerunek Kazimierza Wielkiego z tablicy upamiętniającej ufundowanie Kolegiaty Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Wiślicy. U dołu, na płaszczyźnie w kształcie okręgu: wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, napis w otoku: RZECZPOSPOLITA POLSKA i, po oddzielającej perełce, oznaczenie roku emisji: 2015; poniżej orła napis: 20 ZŁ oraz, pod orłem, z prawej strony, znak mennicy: m / w. Z prawej strony monety stylizowany wizerunek awersu grosza Kazimierza Wielkiego, z wizerunkiem korony w centralnej części; wokół korony napis w dwóch otokach: +KAZIMIRVS PRIMVS / +DEI GRACIA REX POLONIE.

Rewers: centralnie, stylizowany wizerunek rewersu grosza Kazimierza Wielkiego, ze stylizowanym wizerunkiem orła w koronie; wokół orła napis: +GROSSI CRACOVIENSES. Z lewej strony, częściowo przysłonięty wizerunkiem grosza, fragment drzwi katedry na Wawelu, z powtarzającą się literą: K i zamieszczonym nad nią wizerunkiem korony. Wzdłuż prawej krawędzi monety, od góry ku dołowi, półkolem, napis: GROSZ KAZIMIERZA WIELKIEGO.
Informacje dodatkowe:
• postać handlowa: tekturowe pudełko
• certyfikat: tak
• numer tematu w ramach serii: 7/20

Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi 7 dni

Dane produktu

Rok emisji
2015
Temat emisyjny
Historia Monety Polskiej, 20 zł Grosz Kazimierza Wielkiego
Wielkość emisji do
20000
Kod produktu
KOLBSO-467
Stop
Ag 925
Stop/stempel – dodatkowe informacje
lustrzany
Wymiary [mm]
38,61
Masa [g]
28,28

NBP gwarantuje, że wszystkie wartości kolekcjonerskie oferowane w sklepie internetowym Kolekcjoner są fabrycznie nowe oraz wolne od nieakceptowalnych wad fizycznych i prawnych.

Polecane produkty