Pokaż/Ukryj opcje strony

Historia Monety Polskiej, 20 zł Półgrosz Władysława Jagiełły

Dostępność: Do 25%
Cena brutto: 175,00 PLN Cena netto: 142,28 PLN
Nominał: 20 zł

Opis produktu

Awers: z lewej strony na wyodrębnionej płaszczyźnie stylizowany wizerunek popiersia Władysława Jagiełły z rzeźby nagrobnej, znajdującej się w katedrze na Wawelu. U dołu, na płaszczyźnie w kształcie koła: wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, w otoku napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA i, po oddzielającej perełce, oznaczenie roku emisji: 2015; poniżej orła napis: 20 ZŁ oraz, pod orłem z prawej strony, znak mennicy: m / w. Z prawej strony monety stylizowany wizerunek awersu półgrosza Władysława Jagiełły z wizerunkiem korony w centralnej części; wokół korony napis: +MONE*WLADISLAI.

Rewers: z prawej strony stylizowany wizerunek rewersu półgrosza Władysława Jagiełły ze stylizowanym wizerunkiem orła w koronie; wokół orła napis: +REGIS*POLONIE. Z lewej strony, częściowo przysłonięty wizerunkiem półgrosza, fragment tarczy z wizerunkiem orła w koronie z nagrobka Władysława Jagiełły w katedrze na Wawelu. Wzdłuż prawej krawędzi monety półkolem napis: PÓŁGROSZ WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY
Postać handlowa: moneta srebrna w pudełku z certyfikatem
Temat w serii: 8 / 20

Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi 7 dni

Dane produktu

Rok emisji
2015
Temat emisyjny
Historia Monety Polskiej, 20 zł Półgrosz Władysława Jagiełły
Wielkość emisji do
20 000
Kod produktu
KOLBSO-472
Stop
Ag 925
Stop/stempel – dodatkowe informacje
lustrzany
Wymiary [mm]
38,61
Masa [g]
28,28

NBP gwarantuje, że wszystkie wartości kolekcjonerskie oferowane w sklepie internetowym Kolekcjoner są fabrycznie nowe oraz wolne od nieakceptowalnych wad fizycznych i prawnych.

Polecane produkty