Pokaż/Ukryj opcje strony

Strona główna

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 5 listopada br. wyemitował monetę złotą o nominale 100 zł Wojciech Korfanty Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na rewersie centralnie portret Wojciecha Korfantego. U dołu, od lewej strony do prawej, w otoku napis: WOJCIECH KORFANTY.

Cena monety wynosi 1800 zł brutto

100 zł Wojciech Korfanty Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 5 listopada br. wyemitował monetę srebrną o nominale 10 zł Wojciech Korfanty Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na rewersie centralnie portret Wojciecha Korfantego, u dołu na tle stylizowanej flagi Polski napis: WOJCIECH / KORFANTY. Wzdłuż lewego brzegu, prostopadle mikrodrukiem, napis: STULECIE ODZYSKANIA / PRZEZ POLSKĘ / NIEPODLEGŁOŚCI.

Cena monety wynosi 130 zł brutto.

10 zł Wojciech Korfanty Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 16 października br. wyemitował monetę srebrną o nominale 10 zł 'Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni - Łukasz Ciepliński "Pług".

Na rewersie centralnie wizerunek popiersia Łukasza Cieplińskiego w mundurze, z lewej strony wizerunek Orderu Orła Białego i orderu Virtuti Militari. Półkolem napisy, z lewej strony: ŁUKASZ CIEPLIŃSKI, z prawej strony: „PŁUG”.

Cena monety wynosi 130 zł brutto.

Wyklęci przez komunistów żółnierze niezłomni - Łukasz Ciepliński "Pług"

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 25 września br. wyemitował monetę srebrną o nominale 20 zł 140-lecie Muzeum Narodowego w Krakowie.

Na rewersie z lewej strony fragment obrazu „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci w ozdobnej ramie.

Cena monety wynosi 180 zł brutto.

20 zł 140-lecie Muzeum Narodowego w Krakowie

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 20 września br. wyemitował monetę srebrną o nominale 10 zł 90. rocznica urodzin Anny Walentynowicz.

Na rewersie centralnie portret Anny Walentynowicz. W otoku od lewej strony ku górze napis: 90. ROCZNICA URODZIN ANNY WALENTYNOWICZ.

Cena monety wynosi 130 zł brutto.

10 zł 90. rocznica urodzin Anny Walentynowicz

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 29 sierpnia br. wyemitował monetę srebrną o nominale 20 zł Polskie Termopile - Wizna.

Na rewersie z prawej strony portret dowódcy polskiej obrony pod Wizną majora Władysława Raginisa w mundurze. W tle ruiny schronu z okresu II wojny światowej usytuowane nieopodal wsi Góra Strękowa. 

Cena monety wynosi 170 zł brutto.

20 zł Polskie Termopile - Wizna

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 24 lipca br. wyemitował monetę srebrną o nominale 10 zł 75. rocznica zagłady Romów i Sinti.

Na rewersie z lewej strony wizerunek ocalałej z zagłady Marianny Paczkowskiej, odwzorowany z zachowanej fotografii, z  prawej strony napis: 75. / rocznica / zagłady / Romów i Sinti.

Cena monety wynosi 120 zł brutto.

10 zł 75. rocznica zagłady Romów i Sinti

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 10 lipca br. wyemitował monetę srebrną o nominale 20 zł Historia Monety Polskiej, szóstak Jana Sobieskiego.

Na rewersie z lewej strony stylizowany awers szóstaka z wizerunkiem popiersia Jana Sobieskiego w wieńcu laurowym, zwróconego w prawą stronę; w otoku od lewej strony ku górze napis: IOAN·III D G REX POL·M·D·L·R·P, u dołu napis: T·L·B·. Z prawej strony, częściowo przysłonięty wizerunkiem szóstaka, fragment ilustracji z herbarza Wacława Potockiego przedstawiający wizerunek orła z umieszczonym na piersiach herbem Sobieskich – Janina.

Cena monety wynosi 180 zł brutto.

Historia Monety Polskiej, 20 zł szóstak Jana Sobieskiego

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 25 czerwca br. wyemitował monetę srebrną o nominale 20 zł 450. rocznica Unii lubelskiej.

Na rewersie z lewej strony herb króla Zygmunta II Augusta, pośrodku napis: WOLNI / DO / WOLNYCH, / RÓWNI / DO / RÓWNYCH, będący cytatem z dokumentów sejmu unijnego w Lublinie.

Cena monety wynosi 200 zł brutto.

20 zł 450. rocznica Unii lubelskiej