Pokaż/Ukryj opcje strony

Strona główna

Szanowni Państwo,

w związku z planowanymi pracami serwisowymi uprzejmie informujemy, że w dniu 10 maja br. od godziny 17:00 do godziny 21:00 będą prowadzone prace serwisowe w sklepie internetowym Kolekcjoner. W związku z tym, mogą nastąpić przerwy w dostępie do sklepu internetowego Kolekcjoner.

Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

Sklep internetowy Kolekcjoner

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 24 kwietnia br. wyemitował monetę srebrną o nominale 10 zł Wielcy polscy ekonomiści - Fryderyk Skarbek.

Na rewersie z prawej strony popiersie Fryderyka Skarbka, z lewej strony karta z otwartej księgi z wykonanym mikrodrukiem napisem: „zbiór sił i sposobów, / jakich naród używa, / ażeby utrzymać byt / fizyczny ludzi, […] i byt / ten coraz bardziej / polepszać”, będącym fragmentem definicji gospodarstwa narodowego autorstwa F. Skarbka, poniżej księgi napis: 1792- / 1866. U góry półkolem napis: FRYDERYK SKARBEK.

Cena monety wynosi 120 zł brutto.

Skarbek


Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 12 kwietnia br. wyemitował monetę srebrną o nominale 10 zł 100-lecie czynu zbrojnego Polonii amerykańskiej.

Na rewersie z prawej strony fragment pomnika Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej w Warszawie przedstawiający postać kawalerzysty Błękitnej Armii na koniu z szablą w ręku. Z  lewej strony, u dołu, wizerunek orła noszonego na mundurach przez ochotników z Ameryki Północnej do Armii Polskiej we Francji, powyżej orła napis: 1917-1919.

Cena monety wynosi 120 zł brutto.

Polonia

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 23 lutego br. wyemitował monetę srebrną o nominale 10 zł Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni - Emil August Fieldorf „Nil”.

Na rewersie centralnie wizerunek popiersia Augusta Emila Fieldorfa w mundurze, z lewej strony wizerunek orderu Virtuti Militari oraz wzdłuż brzegu, z lewej strony, półkolem napis: AUGUST EMIL FIELDORF „NIL” / 1895-1953. W prawej dolnej części biało-czerwona flaga z umieszczoną na niej kotwicą, symbolem Polski Walczącej, powyżej flagi napis: „Zachowali się jak trzeba”.

Cena monety wynosi 130 zł brutto.

Fieldorf

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 19 stycznia br. wyemitował monetę złotą o nominale 200 zł Polska Reprezentacja Olimpijska PyeongChang 2018.

Na rewersie centralnie, w wyodrębnionym kwadratowym polu wizerunek zawodnika na rozbiegu skoczni narciarskiej, z lewej strony jego lustrzane odbicie utworzone z linii. U dołu, poniżej śladów nart, ukośnie oznaczenie roku emisji: 2018. U góry oraz z prawej strony skoczka poziome linie. Z prawej strony, w dolnej części, wizerunek Polskiego Symbolu Olimpijskiego.

Cena monety wynosi 3000 zł brutto.

Pyeong AU

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 19 stycznia br. wyemitował monetę srebrną o nominale 10 zł Polska Reprezentacja Olimpijska PyeongChang 2018.

Na rewersie centralnie wizerunek trzech panczenistów na torze łyżwiarskim. U góry wizerunek Polskiego Symbolu Olimpijskiego. W otoku, od lewej strony ku górze, napis: POLSKA REPREZENTACJA OLIMPIJSKA PyeongChang 2018.

Cena monety wynosi 120 zł brutto.

Pyeong AG

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Narodowy Bank Polski w dniu 7 grudnia br. wyemitował monetę srebrną o nominale 20 zł Historia Monety Polskiej, talar Władysława IV.

Na rewersie centralnie stylizowany awers talara Władysława IV z wizerunkiem popiersia króla z profilu, w koronie, w bogato zdobionej szacie, zwróconego w prawą stronę; z prawej strony wizerunku króla półkolem fragment napisu: VLA·IIII·D:G:REX:POL. Wzdłuż lewej krawędzi monety, od dołu ku górze, półkolem napis: TALAR WŁADYSŁAWA IV.

Cena monety wynosi 170 zł brutto.

talar Władysława IV

Uprzejmie informujemy, że w dniu 22 września 2017 r. w wyniku konkursu  The Eleventh International Commemorative Coins Contest “Coin Constellation-2017 moneta srebrna o nominale 5 zł w kształcie klipy 250. rocznica założenia Mennicy Warszawskiej otrzymała III nagrodę w kategorii Moneta roku (Coin of the Year).

 

Mennica

Szanowni Państwo

uprzejmie informujemy, że w celu otrzymania faktury VAT za wartości zakupione w sklepie internetowym Kolekcjoner przez klienta indywidualnego nieprowadzącego działalności gospodarczej niezbędne jest przesłanie do Narodowego Banku Polskiego paragonu będącego potwierdzeniem zakupu wartości w sklepie na adres:

Narodowy Bank Polski

Departament Emisyjno-Skarbcowy

Wydział Wartości Kolekcjonerskich

ul. Świętokrzyska 11/21

00-919 Warszawa

Z dopiskiem: faktura

 

Na kopercie należy umieścić dane klienta: imię, nazwisko, adres korespondencyjny. Faktura zostanie odesłana na adres zwrotny wskazany przez klienta na kopercie.